Dům a byt

Levné domky

Každý by asi chtěl bydlet ve svém vlastním domku, ale ne každý má nervy na to se zadlužit u banky na několik desetiletí dopředu. I tak tento sen lze uskutečnit, a to pomocí mobilních domů. Jedná se o plnohodnotné bydlení, které je nejen v našich končinách čím dál tím populárnější, a to nejen u nízkopříjmových skupin. Tento druh obydlí je sice poměrně levný, ale zároveň poskytuje vše potřebné, tedy komfort a bezpečí, což jsou ty nejdůležitější aspekty, které většina lidí po svém domově vyžaduje.
stará maringotka
Dostatečný prostor
Z logiky věci je jasné, že ani ty nejnovější a největší typy mobilních domů nikdy nebudou nabízet tolik prostoru jako rodinné vilky. Ovšem obavy, že byste v nich začali trpět klaustrofobií, jsou také neopodstatněné. Poskytují zhruba stejné množství prostoru jako byty v panelácích. Někomu se to může zdát málo, někomu to stačí. Je potřeba si uvědomit, že většina obyvatel ČR v takových podmínkách žije, tudíž nejde o nic nestandardního. Mobilní domky jsou navíc často daleko levnější než byty v oblíbených lokalitách, a to i ty situované v panelácích.
odstavený karavan
Minimum vyřizování
Existují lidé, kteří rádi chodí po úřadech. V populaci je jejich asi jedno až dva procenta. Patříte-li do zbývající části, určitě oceníte, že kvůli mobilnímu domu nebudete muset vyřizovat žádné stavební povolení. Nejsou to totiž stavby v pravém slova smyslu, chybí jim totiž základy. Prostě se zaparkují na pozemku a připojí k elektrické síti a odpadu. Prostá ohláška je tak více než dostačující. To vám značnou měrou ušetří čas, a hlavně drahocenné nervy.
Doplňky
Stejně jako u standardních domů, tak i u mobilních alternativ můžete provádět různé úpravy, případně si pořídit užitečné doplňky. Dobrým příkladem za všechny je terasa, kterou si můžete postavit sice sami svépomoci, ale rovněž si ji můžete koupit v prefabrikovaném stavu. Mnoho typů mobilních domků má navíc tento typ vybavení již v základu.