Nákupy

Proč nakupovat v „sekáči“?

Čas od času uděláme s kamarádkami „bazar“ oblečení, a když se sejdeme na oblíbeném kafíčku u některé doma, přineseme všechny tašku s již vyřazeným oblečením. U kafe či vínka si pak navzájem děláme módní přehlídku a každá z nás si odnese domů pár „nových“kousků, které druhá již nosit nechce nebo z nějakého důvodu nemůže.

Je to jako nakupování v second handu. Tam se totiž téměř vždycky najdou kousky byť lehce obnošené, za to velmi kvalitních značek a materiálů. Co na tom, že už je měl někdo na sobě? Můžeme si vybírat z velikého množství a pračku doma zcela jistě máme. Oblečení je sice několikrát vyprané, ale chápeme, že i přes to, by to pro někoho mohl být problém.

Má to naopak i své výhody, jelikož na takovémto oblečení rychleji najdeme skrytou vadu, což může být oproti nákupu v běžném obchodě velkým bonusem. Nákupem z druhé ruky šetříme přírodu a taky penízky.

Není nic skvělejšího než si za pár drobných, pořídit skvělé a neokoukané kousky do svého šatníku.  Můžete nakupovat přesně podle své fantazie, chuti a stylu, neexistuje žádný módní diktát, jako tomu je v běžných prodejnách.  Ta radost, když za „pade“ koupíte hadřík, za který byste ve značkovém obchodě zaplatila minimálně pětistovku!

Pro maminky s malými dětmi je takový „sekáč“hotový ráj. Děti rychle rostou a ruku na srdce, oblečení „spotřebovávají“ mnohem rychleji než kdokoliv jiný. Dají se zde najít skvělé kousky jak pro kluky, tak pro holky a to ne jen na ven, ale i na parádu, do školky či do školy. Nemluvě o různých školních akcích, jako jsou akademie, besídky, karnevaly a podobné záležitosti, kdy je potřeba sehnat vhodný kostým.

Při vybírání buďte trpěliví. Většinou nejdete nakupovat na jistotu, ale jen tak se kouknout „co kdyby“. V takovémto případě pečlivě zboží prohlížejte a řiďte se kvalitou materiálu. Většina second handů má své zboží kvůli snadnějšímu vyhledávání pečlivě roztříděno podle kategorií (muži, ženy, děti, společenské šaty, svetry, kabáty, trička atp.) a také podle barev. To je pak radost se orientovat. Pokud ještě nemáte svůj zamilovaný „obchůdek z druhé ruky“jako já, jistě si brzy nějaký skvělý ve vašem okolí najdete a uvidíte, že nakupování v něm se pro vás stane zábavou.

Ovšem…jednu „nevýhodu“ nákupu v second handu na sobě pozoruji. Když přijdu do běžného nákupního centra, málo kdy si něco koupím, mám totiž totálně zkreslenou představu o cenách. To, co stojí více než 80 Kč je pro mě předražené. Když si představím, jaké jsou asi náklady na výrobu jednoho „skvělého značkového hadříku“ někde v Číně nebo Indii, tak se přiznám, že bych za něj ani víc než těch 80 Kč nedala. A čím dál více se raduji ze svých levných úlovků. Je to dobře nebo špatně, co myslíte?