Zábava

Navštivte přehlídku umění Pokoje 2019

Pokud byste si rádi nadělili nějaký kvalitní kulturní zážitek a máte náladu na nějaké svěží a mladé umění, je pro Vás přehlídka umění Pokoje 2019 to pravé. Tato přehlídka se koná již osmým rokem, má tak už celkem tradici a samozřejmě i určitou úroveň. Na této přehlídce vystavují studenti různých českých vysokých uměleckých škol a to jak samostatně, tak i kolektivně /tedy kupříkladu v rámci spolupráce studentů z určitých ateliérů/. Tohoto projektu se účastní plno studentů českých uměleckých škol jak přímo z Prahy /kde se přehlídka odehrává/, tak i z různých jiných koutů Česka. Na výstavě tak můžete najít všehochuť nejen různých uměleckých ateliérů, ale i různých škol, které mají každá samozřejmě různé přístupy.

výstava fotografií

V případě konkrétně této výstavy je téma „Svéráz – spolupráce – kurátorování“, takže se můžete těšit na to, že v rámci této přehlídky uvidíte plno originálních, odvážných, drzých realizací, které minimálně upoutají Vaši pozornost. V rámci přehlídky se představí plno studentů či ateliérů z různých českých uměleckých vysokých škol, kteří se věnují například oděvnímu designu, sochám, fotografii, vizuálnímu designu, přírodním materiálům, ilustraci, kresbě a plno dalším uměleckým oborům. Různorodých přístupů tak je na této přehlídce dostatek, už i jen z toho důvodu, že studenti se ne vždy spoléhali jen na svůj „mateřský“ obor, ale snažili se do svého projektu zaintegrovat i plno různých jiných odvětví.

výstava maleb

Přehlídka umění se koná v Desfourském paláci v Praze, poblíž zastávky metra Florenc. Dvě patra tohoto paláce budou přímo přecpány uměním. Avšak různě poupravené pokojíčky nebudou to jediné, na co se můžete těšit – v rámci projektu jsou připraveny například i různé přednášky, například o spolupráci v rámci umění, přednáška „Jak hacknout umění“, komentovaná prohlídka, kurátorský meeting a komentovaná prohlídka pro střední školy. Ze všech projektů také bude vybrán jeden, který bude nominovaný na cenu odborné poroty.