Online

Děti v online světě

Skoro každé dítě má dnes přístup k internetu, a tedy i k sociálním sítím. Tam se ale může snadno stát, že si ho vyhlédne nějaký pedofil či jiný člověk s nějakým narušením. To ale nejsou jediné nástrahy, co internet skrývá.

Smutek z internetu

Proč případů pedofilů na internetu přibývá?

Pedofilové, o kterých mluvíme, si myslí, že si na internetu zachovají anonymitu a mohou tak beztrestně ukojit své choutky. Následně si na nějaké sociální síti vyberou oběť jak housku na krámě a mohou začít. Nejdříve si získají důvěru milými zprávami a následně pomalu přitvrzují. Důvěřivé děti mají pocit nalezení nového přítele a nebezpečí si bohužel neuvědomují.

Jinými slovy to znamená, že důvodem je smýšlení obou stran.

Co je důležité si uvědomit?

Může se to stát jak vaší dceři, tak synovi. Začíná to nevině a může to skončit i fyzickým zneužitím, kdy se dítko vypraví na schůzku v domnění, že se konečně setká se svým kamarádem. Tyto osoby mohou dítě i vydírat například skrz rodinu. Oběti se pak mohou obávat někomu sdělit co se děje, proto je nutné je na internetu hlídat, mluvit s nimi.
Děti u počítače

Jak tomu zabránit?

Rodiče by si tyto věci měli uvědomovat, zároveň by pro to měli něco udělat, například:

·         Kontrolovat jaké stránky jejich dítě navštěvuje

·         Zajímat se o to s kým si na internetu dopisuje

·         Mluvit se svou ratolestí o těchto nástrahách, aby i samotné dítě mělo k internetu určitý respekt

·         Znemožnit jim přístup na sociální sítě, dokud nedosáhnou věku, ve kterém již dokáží alespoň trochu racionálně uvažovat

A co dál se může stát?

Objevily se i velmi nebezpečné hry. Jednou z nich je třeba Modrá velryba, ta vznikla s největší pravděpodobností v Rusku. Sice už skoro upadla v zapomnění, ale byli i další které se tvářili podobně. Myslím si, že to by nemělo být zapomenuto, protože jak jistě všichni víme „Z minulosti se člověk učí.“ a proto si to připomeneme.

Uvádí se, že v Rusku zemřelo následkem hraní této hry kolem 130 dětí. Šlo o hru, při níž tak zvaný kurátor zadával dětem různé úkoly, které byli stále horší a horší a jako poslední úkol byla sebevražda.

 

Hlídejte své dítě, možná právě ono je teď v nebezpečí a jen Vy mu můžete pomoci.