Nákupy

Chraňte svůj bazén před nečistotami

Aby byl váš bazén chráněn před nečistotami z okolního prostředí, měli byste jej pravidelně zakrývat. K tomu vám poslouží bazénová fólie Techneco.
Během roku se do bazénu dostávají různé nečistoty z okolního prostředí v podobě listů, kamínků, písku a podobně. Abyste toto riziko snížili na minimum, chraňte svůj bazén folií. Vybrat si můžete z opravdu velmi široké nabídky různých bazénových plachet a folií. Mezi nejdůležitější typy patří solární folie, zakrývací plachty a geotextilie pod bazén. Pojďme se společně podívat na jednotlivé kategorie.
Nejprve se zaměříme na solární plachty. Jak už sám název napovídá, solární plachta slouží k ohřevu bazénové vody.

bazénová folie

A nejen to! Vodu nejen ohřeje, ale také pomůže udržet její teplotu během chladnějších nocí. Další, a rozhodně ne poslední, výhoda je ochrana vody před nečistotami. Nakonec solární plachta snižuje riziko rychlého odpařování vody během horkých letních dnů. Plachta má podobu bublinkové folie, kdy bublinková strana musí plavat na hladině.

folie na bazén

Druhým typem jsou zakrývací plachty. Tyto plachty slouží k zakrytí celého bazénu v době, kdy jej aktivně nevyužíváte. Jedná se o plachty, které jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů. Krycí plachty chrání dokonce i vaše děti a domácí mazlíčky! Zabraňují totiž jejich nechtěnému pádu do bazénu. Plachta nepropouští sluneční paprsky a chrání tak vodu před růstem řas a mikroorganismů.
Nakonec se podíváme na geotextilie. Tyto speciální podložky jsou určeny pod bazén tak, aby chránily bazénovou folii před protržením. Jsou vyrobeny z materiálů, které zabraňují vzniku plísně a prorůstání plevele skrz bazénovou folii. Geotextilie se pokládá na rovnou zem vysypanou pískem.
Věřte, že v průběhu roku se vám budou hodit všechny tři typy a brzy sami zjistíte, že jsou to pro vás nepostradatelní pomocníci.