Nákupy

Hudební kolotoč nad postýlku

Existuje spousta věcí, které můžete vašemu novorozenému dítěti pořídit. K takové věci patří i hudební kolotoč nad postýlku chytraliska.cz. Pro malé děti je takový kolotoč něčím úžasným. Mnohdy se navíc jedná o úplně první věc na hraní, se kterou se vaše dítě seznámí.
Možná budete překvapeni, když vám řekneme, že dokonce i v minulosti něco takového již existovalo. I v dobách minulých se nad dětskou postýlku věšely všelijaké předměty, které měly za úkol dítě chránit. Kolotoče nad postýlky, které známe dnes, mají již zcela jinou funkci. Pokud takový kolotoč pro vaši ratolest ještě nemáte, pak byste jej měli co nejdříve pořídit. Dá se sehnat jak na internetu, tak i v kamenných obchodech. Závisí jen na vás, co je vám pohodlnější.unavené miminko
Mnozí by si mohli myslet, že je tento kolotoč pouze jakousi ozdobou. Opravdu se ale nejedná pouze o ozdobný prvek. Jedná se o něco, co je více než užitečné.
Právě díky kolotočům nad postýlku se dítě učí nejen pozornosti, ale hlavně také zvukům. Dalo by se tedy říct, že kolotoče zajišťují rozvoj jednoho z našich smyslů, kterým je právě hmat.
Na takovém kolotoči rozhodně nesmí chybět hračky. Právě ty dokážou dítěti navodit pocit klidu.
Další výhoda je, že děti jakýmsi způsobem motivuje. K čemu? K tomu aby se hýbalo, protože takové dítě má snahu na tyto hračky dosáhnout a hrát si s nimi.
Takový kolotoč by bylo nejlepší zavěsit někdy okolo třetího týdne po narození. Právě tehdy totiž začíná vše objevovat.unavené miminko.jpg
Samozřejmě tyto kolotoče nejsou povinné. Jsou ale doporučovány. Některé maminky by bez nich dokonce nedaly ani ránu.
Hračky, které se na kolotoči nachází, se mohou jak pomalu točit, tak zůstávat na místě. Jejich pohyb nejčastěji zajišťuje tzv. mechanismus, který je většinou na baterky. Existují ale takové, které jsou elektronické. Obojí má své výhody ale i nevýhody, takže závisí zcela na vás, pro co se rozhodnete právě vy.