Online

Pojištění online, nebo postaru?

Jistě, pojištění je závazek a někdy je opravdu nejlepším řešením mluvit o tom přímo s poradcem. Mnoha lidem se navíc lépe komunikuje z očí do očí. Ale je opravdu nutné, chodit na pobočku i tehdy, když se chystám odletět druhý den na dovolenou a pojištění do té doby musím sehnat?
Zvládnete to v pohodlí

 Rozhodně nemusíte utíkat na nejbližší pobočku pojišťovny a doufat, že ještě mají otevřeno. Stačí chvíli brouzdat po internetu. Spousta stabilních a solidních pojišťoven totiž svá pojištění umožňují sjednat i online. Je to snadné, stačí Vám internet a občanský průkaz. U většiny společností jde o přehledné tabulky. Vyplníte základní informace, vyberete si pojištění, které Vám nejvíc vyhovuje, zadáte doplňující údaje a pak Vás čeká jen rekapitulace a sjednání pojištění. Když si však stejně s něčím nevíte rady, na pojišťovacích webech se dá vždy snadno najít telefonní číslo, kde Vám rádi poradí.

 Při online pojištění občas pojišťovny nabízejí i slevy, které byste při běžném sjednávání nedostali.

 Dalším benefitem je čas, zvláště v dnešní uspěchané době. Samozřejmě skutečnost, že vyřídit si pojištění neučesaný, nevrlý, v pyžamu u hrnku ranní kávy, což by Vám nejspíš na pobočce neprošlo, je také velice příjemná.

Nevýhodou je skutečnost, že když si něco špatně přečtete, nebo něčemu neporozumíte, nemůžete se okamžitě zeptat a spousta lidí se bojí zatelefonovat a zeptat se. Pojišťovací agent na takové věci upozorňuje. Odpovídá na veškeré dotazy. Snaží se, aby se klient cítil dobře a aby byl spokojený, protože spokojený klient se vrátí.
Cestovní pojištění

 Jednat s živým poradcem spíše než s počítačem má ještě jednu výhodu – máte na něj číslo a když se něco stane (nabouráte auto, srazíte lyžaře, stane se Vám úraz,…) můžete mu zavolat a on Vám řekne, co je potřeba zařídit. Mnohdy dokáže i uklidnit.

 Když si cestovní pojištění zřídíte online, tak jste sice pojištění, ale už nemáte toho „přítele na telefonu“, který by Vám řekl, co potřebujete, aby Vám vyplatili pojistku. Musíte hledat na internetu a to se ze zahraniční nemocnice dělá dost složitě.

 Někdy se člověk rozhodně podle situace, jindy podle nálady. Obě možnosti mají svoje pro i proti a je na každém, co si zvolí.