Technika

Je jenom na vás, kterou si vyberete

Ruční sekačkyjsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí při sekání trávy upevnit svoji kondici. Protože ji pohání vlastní silou. Jejich předností je jednoduchá údržba. Vhodné jsou na sečení předzahrádek a menších zahradních ploch. Tráva, udržována tímto způsobem, je spíše zastřižená a její konečky nehnědnou. To ocení všichni milovníci dokonalého trávníku.
 
Elektrické sekačkyjsou vhodné pro menší zahrady, a to nejen kvůli menšímu výkonu elektromotoru. Hlavní limit určuje délka elektrického kabelu. Bez stálého připojení ke zdroji elektřiny sekačka nefunguje. Jejich výhodou je nižší hlučnost a snazší manipulace. Jsou lehčí a menší a hodí se na sečení ve svahu. A výrazně levnější než benzínové.
 Benzínová sekačka na trávu
Benzínové sekačky patří mezi nejoblíbenější. Jejich výkon splňuje požadavky na posečení i větší zahrady. Jediné, co může být po určitém čase obtížnější, je její nastartování. U novějších typů už bývá i tento problém vyřešen automatickým startérem. Vítaným dovybavením je tzv. pojezd, který usnadňuje sečení trávy ve svažitém terénu. Jediné, na co nesmíte před kosením zapomenout, je doplnění benzínu do její nádrže.
 
Akumulátorové sekačky vznikly spojením ruční sekačky a pohonu Rychle si získávají příznivce pro svoji rychlost a preciznost. Jsou ekologicky šetrné, bez emisí a tiché. Stroje poháněné moderními dobíjecími se akumulátory. Ty stačí před sečením umístit na nabíječku. Asi po dvou hodinách ji přemístíte pod kryt sekačky a můžete začít se sečením. Bez složitého startování. Akumulátorové sekačky jsou plnohodnotnou alternativou k sekačkám elektrickým či benzínovým.

Robotická sekačka na trávu

Než se rozhodnete pro nákup robotické sekačky, vyměřte velikost sečené plochy. Ta je hlavním ukazatelem při jejím výběru. Rovněž poloha zahrady či případná kopcovitost je třeba zohlednit. Na svažitém terénu mohou mít některé robotické sekačky problém. V tomto případě se vyplatí vybrat stroj, který má dostatečně silný výkon. Ze zahrady se snažte odstranit vystouplé kořeny. Tento typ sekačky rovněž nemá rád členitý terén, dělený mnoha chodníčky.