Ekonomika

Sen o vlastním bydlení proměněný v realitu

Je to až s podivem, jak v posledních letech rapidně vzrostla cena nemovitostí a pokud si skutečně chcete splnit sen o vlastním bydlení, s největší pravděpodobností vaše první kroky povedou do banky. Ovšem banky jsou mnohdy nekompromisní a na hypotéku skutečně nedosáhne každý. Banky totiž mají svoje přísné tabulky a stačí, abyste se byť prstem jedné ruky dotýkali skupiny rizikových žadatelů a s největší pravděpodobností odejdete z banky s nepořízenou.

štos bankovek

Jak tedy postupovat? Co dělat? Co dělat, když nám úvěr v bance zamítnou? Existuje vůbec nějaká možnost, jak se nakonec k tíženým penzům dostat? Možnost určitě je, ale rozhodně jí nehledejte v bankovním sektoru, raději se poohlédněte v tom nebankovním. Nebankovní společností cílí právě na klienty, kterým byl za jakéhokoliv důvodu úvěr v bance zamítnut. Nebankovní hypotéka bez registru může být tak skvělou možností, jak si vytoužené bydlení skutečně dopřát.

Když v bance nepůjčí? Existují i jiné možnosti, jak peníze získat!

klíče v zámku

Banky stále patří k nejvýhodnějším úvěrovým poskytovatelům, trh však skýtá i další možnosti, jak vytoužený úvěr nakonec přeji jenom dostat a legální cestou. Není to tak dávno, kdy došlo k zpřísnění spotřebitelského zákona a díky tomu se nebankovní společnosti postupně stávají rovnocenným konkurentem bankovních institucí. Mají však celou řadu nesporných výhod, jejich produkty jsou totiž o poznání pružnější a flexibilnější. Často tak mohou nabídnout půjčky i lidem, kteří v bance z nějakého důvodu neuspěli. Nebankovní produkty jsou pro potencionální žadatele přeci jenom malinko nevýhodnější, avšak dovolí si půjčit i pár tisíců, což spolehlivě překryje čas do další výplaty. I zde se ale vyplatí opatrnost, vše si pečlivě prověřte a nenechte se oklamat. U nebankovních společností, více než kdykoliv jinde si smlouvu dobře prostudujte a nenechte nic náhodě.