Nákupy

Přírodní kůže


Přírodní kůže je nádherný a originální materiál, přičemž se z ní vyrábí spousta výrobků. Abyste s nimi neměli žádné problémy, tak je zapotřebí se o ně starat.

Přírodní kůže

Údržba

Pravá kůže se velice rychle v moderní módě rozšířila, protože je to opravdu příjemný materiál, který dobře vypadá a zároveň se i dobře používá, což jsou klíčové vlastnosti. Přeci jen každý výrobek je svým způsobem originál, což jen přidává na jeho hodnotě. S výdrží není žádný problém, ovšem to chce se o kůži starat a zbytečně ji nevystavovat nevhodnému prostředí.

kožená bunda

Častým problémem bývá, že třeba do kabelky dáte moc váhy, a proto se Vám prověsí a už nikdy nebude mít původní tvar. Škodit také může promočení, přičemž když už k němu dojde, tak rozhodně k sušení nepoužívejte radiátor a podobně. Rozhodně nedávejte výrobky ani do pračky, protože tím je většinou nadobro zničíme. Mnohem lepší je klasické a jemné setření vlhkým hadříkem, jenž stačí na odstranění nečistot. Ze základních přípravků na ošetření je včelí vosk, protože tyto kvalitní přípravky používají i profesionálové, kteří kůži opravdu rozumí.

Čištění

Při běžném používání se nám snadno může stát, že se nám na kožený výrobek něco vylije, nebo načuchne nepříjemným zápachem. V takovém případě nemůžeme používat žádné agresivní výrobky, protože by tento přírodní materiál nadobro poškodili. Pro tyto účely je tu skvělý čistič Poppers Slut, jenž má anglický původ. Jde o malou lahvičku s účinnou látkou, ovšem na běžné používání plně dostačuje a v domácnosti nám na spoustě místech pomůže.

čistící přípravek

Velice snadno odstraní fleky na spoustě materiálech, přičemž Vás zbaví i nepříjemného zápachu, a proto vyřešíte dva problémy na jednou. Pokud budete postupovat přesně podle návodu a nebude moc tlačit, tak rozhodně nehrozí žádné poškození. Neměl by se inhalovat, a proto je dobré mít větranou místnost a základní ochranné pomůcky. Za přípravek dáte jen pár stovek, což je vzhledem k jeho potenciálu opravdu málo, takže s nákupem nemusíte vůbec váhat.