Nákupy

Zjednodušte si péči o bazén

Říká se, že základem https://www.maminka.cz/clanek/rodit-budu-dokud-ze-mne-deloha-nevypadne-rika-tara-a-rozdava-deti péče o bazénovou vodu je chlor, ale co když nesnášíte ten chemický zápach nebo máte citlivější pokožku nebo jste dokonce alergičtí na tento prvek? Co máte dělat pak? Vzdát se koupání v bazénu a na koupalištích? To přece ne. Na každý problém se najde řešení. A řešením tohoto problému je tak zvaná bezchlorová chemie, založená na prvku známém jako brom. Jeho účinky v bazénové vodě jsou naprosto stejné jako u chloru, také dokonale dezinfikuje bazénovou vodu a udržuje ji bez bakterií a mikrobů, ale bez chemického zápachu.

udržovaná bazénová voda

Tak zvané bromové tablety jsou určeny nejen k dezinfekci bazénové vody, ale hlavně jsou skvělým pomocníkem při údržbě vody ve vířivkách, kde je voda podstatně teplejší a hůře se tak udržuje čistá bez bakterií a mikrobů. Brom až tolik teplota vody neovlivňuje, jako běžný chlor a tím pádem se nemusí dodávat až tak často. Samozřejmě, pokud Vám nejde pouze o chemický zápach běžné dezinfekce, ale také o citlivost pokožky, existuje ještě jeden druh bezchlorové chemie a to tak zvaná kyslíková.

žena u bazénu

Bazénová chemie založená na obsahu kyslíku je stejně účinná jako běžná, ale jak již bylo zmíněno, bez chemického zápachu a ještě navíc je citlivá k pokožce plavců. U kyslíkové chemie si můžete vybrat mezi tabletami a granulátem, ale vždy je potřeba ke každému přípravku pořídit ještě aktivátor, který zrychlí a zvýší jejich účinnost. Každopádně bazénové vodě nepostačí pouze kvalitní dezinfekce, ale potřebuje také srovnávat PH a předcházet vzniku řas či vápenatých krust, takže je zapotřebí pořídit i další přípravky bazénové chemie, které Vám pomohou se dokonale postarat o bazénovou vodu, aby byla vhodná ke koupání. Každopádně díky široké nabídce přípravků bazénové chemie, které u nás naleznete na jednom místě, bude o Váš bazén dokonale postaráno a Vy se budete moci věnovat vodním radovánkám.