Podnikání

Tisk na 3D tiskárnách

Svět nových možností

Tato technologie se masivně rozšířila poměrně nedávno, ale ve světě způsobila obrovskou vlnu rozšíření 3D tiskáren, protože otevřelo svět nových možností. Obecně plast se požívá hodně, protože je lehký, za tepla dobře tvárný, odolný korozi, má dobrou životnost a takto bychom mohli dlouho pokračovat. Výrobky z něj se dají vyrábět různým způsobem, přičemž 3D tisk je výjimečný v tom, že materiál se nanáší na sebe v malých vrstvách až vznikne soudržný celek.

3D tisk

Materiálu se dá používat celá řada, přičemž takové ABS dosahuje slušné tvrdosti, takže se hodí i pro mechanicky namáhané díly. Samozřejmě i tento materiál má své hranice, s čímž je potřeba počítat. Tiskárny nám pracují ve třech osách, přičemž o jejich pohyb se stará elektronika, což zajišťuje velmi dobrou přesnost. U levnějších tiskáren často nastavit nulový bod, aby věděla, v jaké vzdálenosti je podložka. Samozřejmě záleží hodně na tom, jaký typ tiskárny máme, protože ty profesionální mají více funkcí a podobně.

Tisk od firmy

Ne každý vlastní vhodnou tiskárnu, ovšem chtěl by jistý výrobek z ní. Standartní postup při tisku je, že nejprve vytvoříme model a následně se věnujeme nastavení tisku. Začíná to tím, jak předmět umístit, abychom nemuseli dělat zbytečně velké množství podpor. Nemůžeme tisknout jen tak do vzduchu, protože výtisk by se zbortil. Nesmí chybět ani přesné nastavení tiskové rychlosti, teploty materiálu s podložkou a tak dál, což se odvíjí také podle použitého materiálu.

měření po tisku

Následně se program dá do 3D tiskárny, přičemž u větších předmětů počítejte s dobou tisku klidně v řádu hodin. Tohle vše nemusíme absolvovat, protože je to můžeme nechat na 3D tisku Brno. Ten má totiž potřebné vybavení a šikovné zaměstnance, jenž ovládají i tisk složitějších výrobků. Cena se odvíjí podle zakázky, přičemž dbají na to, aby nebyla vysoká a zároveň jste byli s vytištěným produktem maximálně spokojení.