Online

Šikovný řemeslník

Máte rádi, když někdo udělá něco za vás? Asi hloupá otázka, kdo by to neměl rád? A je jedno, jestli se to týká domácích prací nebo nějaké čistě pracovní záležitosti.

S oblibou říkám, že sním jakékoliv jídlo, pokud ho připraví někdo jiný.

Nejsem feministka, ale opravdu si myslím, že ženy jsou od přírody zřejmě nastaveny jinak než muži a jsou všeobecnou zvyklostí nuceny starat se o mnohem více věcí než muži. Možná vznikl tento problém v momentě, kdy se ženám povedlo povýšit se do pracovních pozic na úroveň mužů, ale muži zůstali na své úrovni, pokud se týká domácích prací a péče o děti. Zkrátka, ženy si přibraly pracovní povinnosti, ale neubyly jim ty domácí, které by mohli alespoň částečně na sebe převzít muži.

instalatér

Ale vraťme se k práci, kterou udělá někdo za nás. Jsou věci, za které si raději zaplatíme, ale jsme rádi, když nám to ulehčí život.

O čem mluvíme? I když nejste vysloveně domácí kutil, tak je pravděpodobné, že zvládnete nějakou menší opravu v bytě, např. protékající záchod nebo kapající kohoutek, ale není jednodušší zavolat nonstop instalatéra, který bude mít vhodné nářadí a udělá práci v polovičním čase? Stejně tak třeba malíř pokojů, který vymaluje a neudělá nepořádek, jako by se pravděpodobně povedlo udělat vám?

malíř

Jednoduché práce, ke kterým ale potřebujete nářadí a jistou zručnost, budou odborníkům trvat poloviční čas a budete mít záruku, že práci odvedou kvalitně.

Mnoho domácností si nechává i předvánoční úklid provézt firmou. Stejně tak čím dál víc využíváme cukrářek, které nám napečou vánoční cukroví.

Važme si lidí, kteří nám ulehčují život a šetří nám čas svou šikovností. Kvalitního řemeslníka bychom si měli zapamatovat a kontakt na něj dávat jen našim opravdovým kamarádům. A hlavně mít jeho telefonní číslo napsané velkými číslicemi a přilepené na ledničce. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit.