Nezařazené

Vánoce levněji a bez stresu

Možná si říkáte, že na články o Vánocích je trochu brzy, ale za chvíli tu máme listopad, který uteče jako voda a po něm už jsou svátky. Každý rok je to stejné. Pořád si říkáme, že máme dost času, sváteční přípravy odkládáme na poslední chvíli a potom se divíme, že nic nestíháme.
Začněte letos s přípravami brzy a ušetříte čas, peníze a hlavně nebudete tolik ve stresu. Navíc občasné menší výdaje navíc jsou pro naši peněženku snesitelnější než velká jednorázová investice těsně před Štědrým dnem.
nákupní taška
Plánujte
Jestliže chcete letošní Vánoce zvládnout s klidem, tak je velice důležité si vše rozplánovat. Až budete mít volné odpoledne, tak si sedněte s diářem a zapište si poznámky, které dny či víkendy si vynahradíte na úklid a přípravu cukroví. Vše tak dobře skloubíte s vašimi plány a prací.
červená ozdobička
Sledujte akce
Bohaté občerstvení k Vánocům neodmyslitelně patří. Sepište si seznam všeho, co vaše rodina během svátků ráda jí a potraviny tak průběžně nakupujte. Když budete sledovat různé akce a slevy v obchodech, tak něco můžete nakoupit už dopředu a uschovat. Takto se hodí vzít třeba mouku, cukr a oříšky na cukroví nebo všelijaké brambůrky a pamlsky, zkrátka cokoliv s dlouhou trvanlivostí. Díky tomuto můžete ušetřit nemalé peníze a budete v klidu, že už alespoň něco máte přichystané. Až nastane ten pravý vánoční čas, tak už jen dokoupíte zbytek.

Co pod stromeček
Dárky pro rodinu a přátele jsou kapitola sama pro sebe. I v tomto případě je důležité si vše rozplánovat, protože nejhorší, co můžete udělat, je nechat tyto nákupy na posledních pár dnů před Štědrým dnem. Lidé v obchodem blázní, všude je plno stresu a hádek, prodavačky nestíhají a navíc mohou být některé věci i vyprodané. Jak to tedy udělat bez stresu a ještě ušetřit?
I zde je rada stejná. Pečlivě si sepište seznam, čím své blízké plánujete obdarovat, který budete nakupovat postupně. Když něco koupíte cestou z práce a uschováte do skříně, tak můžete být zase klidnější, že něco už máte splněno. Takto si vždy určete, kdy a kam půjdete co koupit, na seznamu si postupně odškrtávejte a užívejte si pocit, že se letos přeplněným nákupním střediskům budete moc vyhnout. Některé věci mohou navíc být i levnější než těsně před svátky.
vánoční medvídek
Opatrnosti je třeba i při nákupu dárku přes internet. Sice je to mnohem pohodlnější, ale i zde je nutné myslet trochu dopředu. Počítejte s tím, že daná věc může dorazit pozdě nebo třeba vůbec, může být poškozená a dále. Nikdy nevíte, co se může přihodit, takže i v tomto případě začněte včas.
Pamatujte, že Vánoce by měly být hlavně o radosti a společně stráveném času s našimi nejbližšími. Nenechte se tedy letos pohltit stresem, nákupy a přípravy si pečlivě naplánujte a svátky si užijte.