Nákupy

Umíme si poradit i s přírodními zákony

Všichni víme, že zemská kůra je neustále v pohybu. Půda nám pod nohama vibruje. A i když to vůbec necítíme, dochází k narušení zemského povrchu. Vznikají trhliny, důlky a jiné propadliny. Příroda si ale umí poradit, vyrovnává nerovnosti povrchu a využívá k tomu sílu zvanou „Gravitace“, která přitahuje všechno co nejblíže k zemskému jádru. Tím dochází k sesuvům půdy, záplavám a podobným jevům. Laicky řečeno, ucpávají se díry.

těžký boj s přírodou

Nerovnosti terénu vznikají také působením lidské síly. Staví se domy, mosty, silnice, plynovody…A všechny tyto objekty musí být pevně ukotveny v zemi. K tomu je nutné vyhloubit jámy. A aby nedocházelo k sesuvům půdy zpět, je potřeba využít prvky současného stavitelství. Používají se tzv. štětové stěny, které jsou sestaveny z ocelových profilů – štětovnic. Ty zabraňují nejen spádu půdy zpět na vyhloubené místo, ale i jeho zaplavení. Štětovnicové stěny také zajišťují stabilitu celého objektu, který bude postaven následovně. Jejich výhodou je těsné připojení profilů pomocí zámků (nepropustnost) a rychlost sestavení celého bloku.

štětovnice

Pokud se tedy chystáte hloubit nějakou díru v zemi, a potřebujete použít štětovnice Mtz-servis, obraťte se na společnost mtz-servis.cz, která nabízí různé typy a velikosti štětovnic s dopravou až k vám domů. najdete ji na webu www.mtz-servis.cz/inpage/stetovnice/Tato firma zásobuje nejen stavebnictví, ale i vodohospodářské stavby, inženýrské stavby a energetiku. To znamená, že nabízí své produkty firmám, které se bez nich při stavbách silnic a dálnic neobejdou. A mimoto nabízí své služby i drobnému odběrateli, který si chce postavit vlastní dům nebo jen boudu na zahradě. V současné době se štětovnice využívají také ke stavbám protipovodňových stěn, které u nás, díky neustálým hrátkám počasí, rychle přibývají. Velikou výhodou je, že tyto stavební prvky má firma skladem v objemných skladových prostorách, kde jsou připraveny k okamžitému vydání. Společnost patří do Asociace stavitelů plynovodů a ropovodů a její hlavní vlastností je profesionalita.