Nákupy

Snídaně v českých domácnostech

Zamysleli jste se někdy nad tím, co v Česku nejčastěji snídáme? Zatímco ostatní země, mají na snídaně své tradiční jídla, u nás je těžké určit, co by mohlo být tak naším tradičním snídaňovými jídlem. Každopádně, podíváme se na výčet toho, co nejčastěji Češi snídají. Možná se v tomto seznamu inspirujete, až nebudete vědět, co si dát dobrého k snídani.

Bílé pečivo

Češi obecně konzumují velké množství pečiva. Ať už se jedná o rohlíky, chleba, housky nebo úplně jiný druh. Není tedy divu, že snad na každém rohu najdete nějakou pekárnu, kde každý den seženete dobré, čerstvé pečivo. Pečivo si obvykle dopřávají společně s máslem, šunkou, sýrem, ovocným džemem nebo medem.

Míchaná vejce

Míchaná vejce se zdaleka nekonzumují jen u nás, ale můžeme určitě říct, že v Česku se jedná o jednu z běžných snídaní. Není divu, míchaná vejce jsou výborným začátkem do nového dne. Lidé si obvykle do tohoto pokrmu přidávají ještě navíc nějaké dobré suroviny, například cibulku, slaninu nebo třeba párek.

míchaná vejce

Krupicová kaše

Tato snídaně už je trochu náročnější na přípravu, hlavně z hlediska času. Nicméně, pokud máte čas, určitě nezapomeňte na tuto výbornou snídani, která je oblíbená zejména u dětí. Jemná a krémová krupicová kaše, doplněná rozpuštěným máslem, mletým cukrem, kakaem, čí nějakou další surovinou ukojí vaše chutě na sladké, a váš den bude hned hezčí.

kaše

Cereálie

Spousta Čechů začíná den snadnou snídaní v podobě cereálií. Je to vidět i na nabídce v supermarketech, jelikož tam najdete opravdu široký výběr nejrůznějších cereálií, lupínků, ovesných vloček a podobně. Z cereálií si můžete vybrat zdravější variantu či tu méně zdravější třeba s čokoládou. Nejčastěji se cereálie konzumují s mlékem nebo v jogurtu.

Tohle jsou asi nejčastější snídaně, které můžete najít ráno v českých domácnostech. Nesmíme ale zapomenout na nápoje. Co si nejčastěji vychutnáváme k snídani jako nápoj? Oblíbený je třeba ovocný džus, káva nebo dobrý, sypaný čaj.