Ekonomika

Nebankovní sektor nabízí zajímavé úvěrové produkty

Plánujete si konečně splnit sen o vlastním bydlení někde na okraji města nebo na vesnici. Máte už dost přeplněných ulic, netolerantních sousedů a všudy přítomného hluku? V takovém případě asi vaše první kroky povedou do bankovní společnosti. Jenže vyřídit v dnešní době hypotéku s rozumnou úrokovou sazbou není nic jednoduchého. Banky si totiž velmi přísně stanovují měřítka pro sjednání takového úvěru a jen málokdo tak přísné nastavenými pravidly projde.

dřevěný dům

Patříte do některé ze skupiny rizikových žadatelů, v takovém případě je ztráta času o úvěr žádat, s největší pravděpodobností vám totiž banka nevyhoví a vám zůstanou pouze oči pro pláč. V jakých případech tedy u bank jednoznačně nepochodíte, a existuje vůbec nějaké řešení, jak nakonec potřebně získat legální cestou?

Na úvěrovém trhu se můžeme setkat s mnoha společnostmi, které vám nabídnou menší či větší obnos peněz i v případě, kdy vaše platební minulost není úplně bez poskvrnky, nebo nemůžete doložit potvrzení o pravidelné mzdě. Banka totiž jedná podle bonity klienta, která se určuje podle měsíčních příjmů a výdajů. Jsou-li příjmy nepravidelné nebo pouze ve formě sociálních dávek, pak je více než jasné, že úvěr vám bude z výše uvedených důvodů zamítnut. Podobný princip bude jistě i u žadatelů, které sice pracují, ale stále jsou ve zkušební lhůtě i na ně banka pohlíží jako na nesolventní a s vyřízením úvěru se dále nebude zabývat.

Řešení v podobě nebankovních společností

stavební plány

Banky sice stále patří mezi nejvýhodnější poskytovatele úvěrů, ovšem na trhu už dávno existují i jiné možnosti. Nebankovní sektor nabízí mnoho zajímavých produktů, jako je hypotéka bez registru https://www.ferovahypoteka.cz/americka-nebankovni-hypoteka/, rychlé spotřebitelské úvěry atd. Oproti bankovním společnostem jsou často pružnější a dokážou tak nabídnout úvěr i lidem, kteří v bance neuspějí. I u nebankovních společností ale platí jistá opatrnost při uzavírání smlouvy.