Dům a byt

Návrhy bytu

Koukáte se někdy v televize na Jak se staví sen? Reality show, kdy vám parta lidí překope část bytu nebo i celý dům, provedou rekonstrukci, mnohdy docela razantní, ale kvalita bydlení s enormně zvedne. Celá idea pořadu je velice poutavá, protože v mnoha dílech jsou představeny nejrůznější vychytávky, které přispívají ke zlepšení bydlení. V pořadech si hrají s barvami, s umístěním nábytku, s věcmi, které dodávají našemu bydlení estetiku.

bydlení

Na pořadu je nejdůležitější osobou bytový architekt https://evalofa.com. Bytový architekt má za úkol navrhnout bydlení jednak podle nejnovějších trendů, ale hlavně navrhne bydlení, které bude velice praktické a zároveň útulné. Co mi trochu na pořadu vadí, že obyvatelé bytu vidí až konečný výsledek celé rekonstrukce a celého vybavení bytu nebo domu. Sice se bytový architekt snaží vyslechnout vaše přání a zachytit do úprav vaše potřeby, ale vy nijak nemůžete zasáhnout v průběhu prací, nebo vidět návrhy, které pak nemusí vašim představám úplně odpovídat.

bydlení

Nemusíte se snažit přihlásit do pořadu, ale pokud plánujete větší rekonstrukci bytu nebo staršího domu, jistě není od věci kontaktovat bytového architekta a nechat si od něj zpracovat profesionální návrh rekonstrukce. Bytový architekt se podívá na vaše bydlení nezávislým pohledem a hned uvidí co kde a jak upravit, přestavět, kterou příčku posunout, ale hlavně, navrhne vám změny, které by vás vůbec nenapadly a které když uvidíte jako návrh vás určitě nadchnou. Vše vám zpracuje do 3D vizualizace a vy máte stále to poslední rozhodovací právo říct ano to chci, nebo rekonstrukci zavrhnout, ale věříme, že návrh vás uchvátí a vy se vrhnete na realizaci. Ale nemusíte pracovat vy, bytový architekt spolupracuje s firmami, kterou celou rekonstrukci provedou, a dokonce vám pomůže i s nákupem nového nábytku. A financování? I s tím vám správný bytový architekt pomůže. Ne že by vám půjčil vlastní peníze, ale odkáže vás na finanční instituce, které vám pomůžou s půjčkou nebo hypotékou.