Nezařazené

Hlava jako bonsaj

Diktátu módy podléhá vše, na co si člověk jen vzpomene. Někdo se dá ovlivnit více a chce být naprosto „in“ a někomu nejnovější trendy nic moc neříkají. Nedá se tedy říci, jestli jsou snadněji ovlivnitelní mladí lidé nebo ti ve zralejším věku.
zpěvák s dredy

–         Mladí se většinou pomocí nejnovějších výstřelků spíše chtějí odlišovat.
–         Někdy ale není některý „módní úlet“ přijat až s takovým porozuměním. Právě u starších lidí.
Jednou z takových zajímavých záležitostí, nad kterou právě dříve narozená generace tak trochu ohrnovala nos, jsou dredy.
·         Dnes už doba „spečených kadeří“ trochu opadá, ale jeden čas jsme mohli potkat takto upravené hlavy na každém kroku.
Tato úprava vlasů není zdaleka novou záležitostí. Muže s dredy bychom mohli potkat i ve starověkém Egyptě. Důležitá zmínka o dredech je dokonce i v Bibli. Podle Starého zákona měl takto upravený svůj účes neohrožený hrdina Samson. Ten měl zakázáno si vlasy stříhat z důvodu zasvěcení.
černoch v růžové

Náročná péče o dredy

Za naprosto normální účes se považují dredy v subsaharské Africe a v Indii.
§  Pro člověka neznalého věci se může tento účes zdát velice jednoduchý na údržbu.
§  Prostě se spečou vlasy do copánků a tím má nositel tohoto účesu vystaráno na několik týdnů.
§  Není to pravda.
vlasy černošky
Péče o tento typ účesu je naopak velice náročná.Je potřeba vlasy pravidelně mýt šampóny, které mu neuškodí. To znamená, že nesmějí obsahovat kondicionéry a balzámy. Což je určitě logické. Tyto přípravky se většinou používají na snadnější rozčesávání. U dredů by asi udělaly onu pověstnou medvědí službu. Vlasy, které vykouknou z dredů, se nemají stříhat, ale musejí se hlídat, aby nerostly naplocho. Tak trochu mi péče o dredy připomíná tvarování bonsaje. I tady se totiž musejí tvarovat pomocí háčku a dalších propriet. Čím více budeme tvarovat, tím lépe bude naše bonsaj (vlastně hlava) vypadat.