Nezařazené

Co vše o sobě sdílíte na internetu?


Jak moc jsme schopní ohrožovat sami sebe buď ve virtuální, nebo dokonce fyzické rovině svého života?
 webové stránky
Kterým krokům byste se měli při užívání internetu a na něm přístupných webových stránek vyvarovat, abyste zbytečně nenavyšovali riziko ohrožení vlastního života či dokonce života svých blízkých:
ü  Neuvádějte na webech a sociálních sítích své citlivé údaje, tedy zejména rodné číslo, případně číslo občanského průkazu či pasu – tyto údaje jsou vždy předkládány pouze na vyžádání příslušných úřadů, a to ideálně ve fyzické podobě. Vyvarujte se jejich zadávání v online podobě na jakýkoli web. Zcela zbytečné je například jejich užití pro přihlášení do systému veřejných knihoven a podobných institucí.
logo YouTube
ü  Na sociálních sítích se nechlubte drahým majetkem, nebo například tím, že v určitém období s celou rodinou odjíždíte mimo domov – podobné zmínky či fotografie zakoupených věcí mohou zcela přirozeně lákat zloděje. Pokud Vám nikdo nehlídá bydlení během Vaší nepřítomnosti, raději se veřejně nezmiňujte o tom, že budete delší dobu mimo jeho oblast.
ü  Dávejte si pozor na sociální sítě – nejenže je možné se v nepřímém kontaktu s druhými lidmi dostat do situace, kdy Vás tyto osoby klamou ohledně jakékoli své osobní charakteristiky, ale kromě psychicky narušených osob dnes využívají veškeré informace, které o sobě šíříte na podobných stránkách korporace zabývající se marketingem, statistikou a dalšími odvětvími. Na základě zcela nevinných drobností, o nichž se v různých fórech, na chatech apod. zmiňujete, je po určité době možné sestavit poměrně přesný psychologický profil nejen Vás, ale prakticky všech zúčastněných. Pokud si tedy hodláte v dnešní „sdělovací“ době zachovat alespoň nějaké soukromí, pak se sociálním sítím a vylévání srdcí na nich raději velkým obloukem vyhýbejte.
facebook ze scrabble
ü  Prezentujte se vždy s ohledem na normy společenského chování – pokud máte své profily na webech veřejně přístupné, pak skutečně velmi dobře zvažujte, jak se na nich budete prezentovat. Jedno vyjádření, nebo třeba jediná fotografie Vás může stát i pracovní místo. Protože žádný zaměstnavatel Vás nepřijme do pracovního kolektivu, pokud se o druhých vyjadřujete nevychovaně či jako svou nejčastější volnočasovou aktivitu preferujete popíjení alkoholu po nejrůznějších pochybných barech. I takové informace si totiž bude moci skrze Váš profil nalézt.