Nezařazené

Automobil aneb pomocník i společník na cesty

Během posledních let lidská populace zaznamenala doslova gigantický pokrok vpřed, jenž sice nám všem velmi usnadňuje život, ale zároveň jsme vystaveny novým skutečnostem v podobě mnoha rizik a hrozeb, jako jsou například viry a napadení počítačů, rozvoj chytré elektroniky apelující rizikem na více místech, což se vše dotýká i automobilů.

mercedes na dráze

Jsou to převážně automobily, kde je v rámci pokročilého vývoje snaha o permanentní připojení na internet. Přináší to samozřejmě význačné výhody, ale má to i své negativní stránky. Tyto technologické systémy nás zároveň i činí velmi zranitelnými. Není nic nereálného, kdy hacker dokáže napadnout a ovládat cizí vozidlo.

 

I když se apeluje, že by se hrozba mohla stupňovat a být nebezpečná pro lidský život, je vždy na místě důležitá opatrnost. Stále roste riziko zneužití technologie v automobilech. I na úkor toho jde technologie rychlým krokem vpřed a jsou prognózy ohledně auta budoucnosti, co ovládne nejen silnice

 

Audi a tachometr

Proč je bílá ideální barvou pro automobil?

 

Bílá náleží mezi královnu vozidel již po několik let. Stále se drží na prvním místě v rámci nejčastější barvy. Nicméně i důvody pro pořízení bílého automobilu jsou více jak příznivé. Pro někoho může být prioritou cena, která coby základní barva karoserie v podobě bílé bývá i levnější variantou. Barva je i považována za nejlepší z hlediska bezpečnosti. Díky bílé barvě je automobil na silnici dobře vidět. Náleží i mezi nejmenší nehodovost v rámci statistiky. Pozitivní je i přínos v létě, kdy bílá kapota není nikdy natolik rozpálená, jako je tomu především u černého vozidla. A další nepostradatelnou záležitostí je, že na bílém autě není v porovnání s černou vidět špína od zaschlých kapek po dešti apod.

stříbrné Ferrari

Auto na způsob casharingu neboli sdílení aut

 

Mezi přednosti náleží eliminace problému s parkováním, záležitosti ohledně pojištění automobilu či ohledně problémů se servisem a přesto je reálné mít auto. Nejen tyto výhody jsou typické pro carsharing, tj. sdílení aut. I v České republice roste počet zájemců o využití této možnosti a po českých silnicích se prohání již stovky sdílených vozidel. Důvodem pro rozhodnutí se možnosti ohledně casharingu je i pro mnohé to, že se jim automobil nevyplatí nebo na něj aktuálně nemají finanční prostředky.

 

Carsharing aneb snadnější to již nemůže být. Postačí jen několik kliknutí na počítači, tabletu či chytrém telefonu a prostřednictvím rezervačního systému zjistíte cenu i nejbližší možné vozidlo pro sdílení. Koncem měsíce v rámci vyúčtování platíte pouze jen za najeté kilometry.

 

Je třeba si promyslet i kdy je lepší vlastnit auto a kdy naopak postačí jen tato možnost v rámci sdílení. Carsharing nabízí mnoho benefitů v rámci užívání vozidla. Je zde pro uživatele eliminace veškerého pojištění, cena za pořízení automobilu, starosti s údržbou vozidla apod.